• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

/Files/images/bbloteka/Емблема.JPGБібліотека

Тиша. Століття .

Історія і тисячі імен.

Тут зібрані думки ідеї світу.

Разом із мудрістю віків.


У кожній країні в різні періоди бібліотеки виконували важливу духовну місію – бути дзеркалом і пам’яттю народу, держави, центрами їхньої духовності.
Історія України невіддільна від історії бібліотек. Бібліотеки Ярослава Мудрого і Острозької колегії, Києво-Могилянської академії і Києво-Печерської лаври, приватні та публічні, університетські та земські – сотні книгозбірень завжди були підмурками нашої національної духовності.
Сучасна бібліотека – гідний продукт цивілізації і зберігаючи її ми зможемо багато що відродити та відновити, а саме: державність, незалежність, національну культуру, пам’ять.
Навчити дитину любити книгу, вміло користуватися нею, сприймати її як невичерпне джерело пізнання світу, знань, мудрості народної – це мета кожної бібліотеки. Учень повинен прийти до висновку: жоден вид діяльності неможливий без постійного добування інформації.


Історія бібліотеки

Саме із шкільної бібліотеки починається самостійне знайомство учнів із чудовим, неповторним світом книги. Саме до неї поспішають і маленькі, і дорослі, і досвідчені учителі, і ще зовсім недосвідчені учні. Саме тут всі бажають знайти мудрого помічника, знайти відповіді на різні питання, які ставить саме життя.Роль дитячих бібліотек України полягає у формуванні культурного світогляду дітей, допомозі у набутті знань, проведенні дозвілля, вихованні культури читання.У післявоєнні роки шкільна бібліотека – бібліотека дитяча. Вона формує фонди дитячої літератури, орієнтуючись на шкільну програму, і веде традиційну для дитячих бібліотек роботу.

В середині 70- х років виходить наказ Міністерства освіти про створення в шкільних бібліотеках фондів літератури для вчителів. У наступні десятиліття такі фонди активно формуються.

Своїм існуванням наша бібліотека завдячує відкриттю в с. Антонівка школи - інтернат в 1966 році. Але книжковий фонд шкільної бІбліотеки почали формувати з липня 1965 року, про що свідчать записи в інвентарній книзі бібліотечного фонду №1./Files/images/bbloteka/1.jpg Після виходу постанови ЦК КПРС і ради Міністрів СРСР від 24.02.1977 р. № 1029 «Про перехід на безплатне /Files/images/bbloteka/2.jpgкористування підручниками учнів загальноосвітніх шкіл» з 1978 р. бібліотечний фонд поповнився шкільними підручниками.

Слід відмітити, що в бібліотечному фонді була велика кількість російськомовних видань.

/Files/images/bbloteka/3.jpg

/Files/images/bbloteka/риженков.jpg Ось уже майже 50 років наша шкільна бібліотека радує шкллярів можливістю спілкування з книгою, пізнання світу за допомогою книги. Бібліотекарями працювали випадкові люди: це і вчителі - за сумісництвом, і діловоди. З великою любов’ю, творчо, завзято на посаді бібліотекаря Антонівської школи - інтернат протягом десяти років працював Риженков Анатолій Володимирович, вчитель української мови та літератури, який зробив бібліотеку культурно-інформаційним центром школи.

Істина всім давно відома – бібліотека – духовна скарбниця народної мудрості, яка збиралася віками, тисячоліттями. Це храм науки і культури, це вічне, невичерпне джерело знань для тих, хто хоче поповнити цими знаннями свій розум і серце. Незважаючи на те, що світ, і наша школа в тому числі, давно опанували не лише термінами, а й новими технологіями пошуку інформації за лічені хвилини - книга була, є і буде! Вона просто невід’ємна частина світової культури і культури Людини. У наш час, коли світ змінюється дуже швидко, наша бібліотека допомогти своїм користувачам постійно поповнювати і збагачувати свої знання, самостійно користуватися цінностями із скарбниці людської мудрості і культури через традиційні та електронні носії інформації, за допомогою найрізноманітніших сучасних технологій, форм і методів роботи.

Вся роботи бібліотеки скоординована з річним навчально – виховним планом роботи школи. План роботи бібліотеки затверджується на серпневій педагогічній раді, з урахуванням зауважень та пропозицій. При плануванні роботи бібліотеки ми враховуємо ряд чинників, за допомогою яких бібліотека дійсно має стати інформаційним центром навчального закладу, так як наша школа - це місце, де наші дітки не лише навчаються і виховуються, а й живуть, готуються до самостійного життя. Книга була, є і буде!

/Files/images/bbloteka/12.png

Коли читач вперше заходить до бібліотеки, він «сприймає» її візуально – очима. З першого погляду має зрозуміти, що потрапив в Книжкове королівство, де панує культ Книги. Тому оформлення нашої бібліотеки - сучасне та яскраве; книжкові виставки, тематичні полиці, тематичні викладки - актуальні, інформаційні, доступні та змістовні; індивідуальна робота та масові заходи – різноманітні, цікаві, різнопланові, які дають можливість та бажання учнів інтенсивно працювати, вливатись у творчий процес, у різні види діяльності.



Наша бібліотека – сучасна - це згусток інформації з різноманітними носіями, різних рівнів та напрямків.



Кiлькiсть переглядiв: 1290

Коментарi